Luna vel Puma

Status
do adopcji
Płeć
kotka
Szacowana data urodzenia
03/2019
Data dostarczenia do schroniska
Nr rejestru
10/2023
Opis

Luna, zdecydowanie nie jest tak odważna jak rzymska bogini księżyca. Na początku swojego pobytu w Schronisku zachowywała się jak rasowy drapieżnik, stąd też jej drugie imię Puma. Ta dwuletnia kotka silnie się stresuje, zarówno wśród kotów, jak również ludzi których nie zna, dlatego zamieszkuje koci szpitalik. Dziewczynka jakiś czas temu wróciła z adopcji, była w niej kilka dni, jednak te dni pokazały nam jak silnym stresem była dla niej zmiana miejsca zamieszkania. Malutka nie jadła, nie załatwiała się, unikała kontaktu z człowiekiem jak ognia, mimo wspomagania obróżki behawioralnej oraz kocich feromonów. Wróciła do nas, jest cała i zdrowa, ale nadal bez domu.

Wiemy już, że opiekun Lunki, musi być doświadczonym, a także cierpliwym i pełnym wyrozumiałości człowiekiem. Takim który pozwoli jej się zaaklimatyzować w czasie tak długim jak to będzie potrzebne. W momencie kiedy dziewczynka otworzy się na człowieka będzie na pewno cudownym kompanem na całe życie. Osobom, które zna daje się brać na ręce, wtula się wtedy niesamowicie i nadstawia brzuszek do głaskania. Lunka jak to kotek uwielbia też wszelkiego rodzaju drapaczki i wędki.

Bardzo prosimy o pomoc w szukaniu dla niej cierpliwego opiekuna, takiego, który nie będzie od niej wymagał natychmiastowej miłości. Przed adopcją postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania przyszłego właściciela odnośnie zachowania Lunki.