Tenor

Status
do adopcji
Płeć
pies
Wielkość
duży
Szacowana data urodzenia
2010
Data dostarczenia do schroniska
Nr rejestru
74/2022
Opis
Tenor to kolejny pies, któremu przyszło spędzić swoją emeryturę w schronisku. Całe swoje życie mieszkał na podwórku, gdzieś na wsi. Musiał być niezłym cwaniakiem – potrafił podkopać się lub rozpleść siatkę kojca i udać się na wycieczkę.
Chłopak też skutecznie włamywał się do zagrody z drobiem w wiadomym celu. Po tym jak popsuł się pastuch, który mu to przez pewien czas uniemożliwiał pies trafił do schroniskowego kojca.
Z rozmowy z opiekunem wynikało, że „pies jest dziwny”, „chory psychicznie, bo przez 10 lat nie nauczył się chodzić na smyczy”, „przyjazny, ale nie chce dawać się dotykać i złapać”.
Po takim opisie na myśl przychodzi stary pies, nie adopcyjny, z dużymi brakami socjalizacyjnymi, w dodatku uciekinier. Kto takiego psa adoptuje, jak Tenor będzie wychodził na spacery w schronisku?
Okazało się jednak, że Tenor jest bardzo przyjazny. Może jest trochę niezależny, ale jak każdy pies potrzebuje kontaktów socjalnych. Powoli, krok po kroku nauczył się, że dotyk może być fajny. Że smycz i obroża oznacza wyjście do lasu, węszenie, bieganie, turlanie się. W dodatku jest niemałym łasuchem, co znacząco ułatwiło z nim pracę.
Jest także niezłym bystrzakiem i jeśli ma możliwość rzeczywiście znajdzie sposób na ucieczkę