APEL O POMOC⚠️

Staramy się, by nasze posty były merytoryczne, rzeczowe i nie skłaniały do decyzji pod wpływem emocji, ale tutaj nie mamy na to czasu.

PILNIE POTRZEBNY DOM TYMCZASOWY lub STAŁY DLA DUDUSIA ‼️

Duduś został oddany przez swojego opiekuna, bo zmienił mieszkanie, do którego pies najwidoczniej już nie pasował. Okazało się, że ta zmiana dla 9 letniego kundelka była katastrofalna – nie tylko dla jego psychiki, ale teraz i zdrowia.

Pies kompletnie nie radzi sobie w schroniskowych warunkach, zaczęły pogłębiać się także zachowania autoagresywne – wygryzanie ogonka. Dopóki nie zmieni środowiska, na spokojniejsze, ze stałą opieką nie ma mowy o trwałym rozwiązaniu problemu. A pies sam robi sobie coraz większą krzywdę. Obecnie przeszedł częściową amputację ogona, pies musi być pod stałą kontrolą, inaczej wciąż próbuje go podgryzać. O ilości zniszczonych kołnierzy już nie wspomnimy. Próby rozładowania jego emocji na innych rzeczach, leki uspokajające niestety nie pomagają wystarczająco. Tu potrzebna jest stała domowa opieka i spokój.

Duduś jest psem domowym, wcześniej mieszkał w bloku. Nie sprawiał problemów – umie zachować czystość, nie niszczy, nie wykazywał agresji. Jest jednak psiakiem lękowym i prawdopodobnie to samotność i lęk przed nią jest jedną z przyczyn jego zachowania.
Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie!

Duduś czeka na dom naszym Schronisku 🙏

W sprawie adopcji prosimy o kontakt z biurem: 89 526 82 15 wew. 21

Zapraszamy na profil naszych "starszaków" do adopcji: Starszaki - psy do adopcji w Olsztynie