Czort

Status
do adopcji
Płeć
pies
Wielkość
duży
Szacowana data urodzenia
2013
Data dostarczenia do schroniska
Nr rejestru
12/2023
Opis

Historia Czorta owiana jest tajemnicą, najprawdopodobniej został po prostu porzucony pod bramą schroniska. Początkowo był typowym młodym, energicznym, czarnym psem – tak typowym, że zniknął w tłumie innych zwierzaków do adopcji. Utknął w kojcu na dobre. Po prostu stał się niewidzialny. W lipcu minie 7 lat jak przebywa w olsztyńskim schronisku, a z jego diabelskiego charakteru pozostało głównie imię i bystre oczy.

W tym roku w psim rejestrze zajmuje, mamy nadzieję, że nareszcie szczęśliwą 13 pozycję, czyli jest jednym z najdłużej przebywających psiaków w azylu.

Czort jest przyjaznym psem, uwielbianym przez wolontariuszy. Pozytywnie i z energią patrzy na świat, chętnie biega po lesie, węszy i zerka za smakołykami. Powinien być jednak jedynym psem w domu.

Czort szuka opiekuna, który okaże mu wyrozumiałość, zaakceptuje go takim jaki jest. Idealnie byłoby, gdyby trafił do domu, gdzie miałby dostęp do ogródka z dobrze zabezpieczonym ogrodzeniem. Poza ogrodem konieczne jest również zabieranie go na regularne, dłuższe spacery, chłopak uwielbia eksplorować . Trzeba mieć jednak na uwadze, że powoli staje się psim seniorem. Obecnie nie cierpi na żadne choroby, jest wesołym chętnym do wojaży kawalerem.